آخرین مطالب گیمزآر
اسلایدر عکس به زودی

یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین سبک های بازی های رایانه ای همیشه ” Driving یا رانندگی ” بوده است. امسال نیز بازی های متعددی در این ضمینه عرضه شدند که به رقابت با یکدیگر پرداختند. در ادامه به بررسی کوتاهی از هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

.

FORZA MOTORSPORT 4 (1

.

.

هیجان یک مسابقه به وسعت فورزا

.

همیشه رانندگی یکی از لذت بخش ترین سرگرمی ها به شمار می رود اما وقتی در قالب مسابقه قرار گیرد هیجان آن چندین برابر افزایش می یابد. در تاریخ صنعت بازی سبک شبیه ساز رانندگی پیشرفت های بسیار چشمگیری داشته است اما شاید نهایت هنرمندی و زیبایی را در شاهکار شرکت Turn10 بشود پیدا کرد.

.

ظرافت و دقت به صورت هنرمندانه ای در قدم به قدم Forza Motorsport 4 خود نمایی می کند. حساس بودن دسته به میزان فشار گاز و ترمز ، واکنش اتومبیل در هنگام شتاب و چرخیدن بر سر پیچ ها ، تخریب پذیری بی نقص و پر جزییات ، شبیه سازی کامل اتاق همه اتومبیل ها ، تیونینگ عالی و محاسبه شده ، وجود انواع مسابقات در کلاس های مختلف و حتی انعطاف پذیری لاستیک در رینگ اتومبیل FM4 را در گیم پلی بی نیاز می کند. اتمسفر گیرای محیط مسابقات و پیست ها هنگامی که با هوش مصنوعی بی نظیر رقیبان درهم آمیخته شود لذت ناب یک شبیه ساز ناب رانندگی را به ارمغان می آورد.

.

در امکانات بازی به شدت جای خالی تغییرات آب و هوایی احساس می شود و عدم مسابقات در شب لذت وجود چنین رقابتی را از بازیباز می گیرد. ۵۰۰ اتومبیل در کلاس های مختلف در بازی وجود دارند که هر کدام از آنها به دقت و با جزییات درون اتاقشان طراحی شده اند. قسمت های جدیدی از جمله به چالش کشیدن اتومبیل دلخواه با نهایت ظرافت در بازی گنجانده شده است که اطلاعات بسیار جامعی پیرامون اتومبیل خواسته شده در اختیار بازیباز قرار می دهد.

.

همچنین استفاده از کینکت حس نزدیک شدن به اتمسفر مسابقات و اتومبیل ها را افزایش داده در ملموس کردن اطراف نقش به سزایی را ایفا می کند. در قسمت مالتی پلیر FM4 حجت را تمام کرده است و با تنوع بی نظیر یک هیجان و لذت گروهی را برای جمعی از بازیبازان فراهم آورده است. از جمله نکات جالب توجه این بخش انجام بازی فوتبال با ماشین ها می باشد.

.

.

 

تحقق یک رویا با نوایی ماندگار

.

از شیارهای لاستیک ها گرفته تا جزییات اتومبیل ها و محیط مسابقات به قدری پویا و چشم نواز کار شده اند که از همان ابتدای شروع بازی خود نمایی می کنند. نورپردازی عالی در کنار سایه زنی های با کیفیت همچنین خراش های ناشی از برخوردبدنه اتومبیل به موانع اطراف چنان درگیرکننده و زیبا به نظر می رسند که شاید کمتر کسی تفاوت آن را با الگوی حقیقی تشخیص دهد.

.

تک تک صداگذاری موتور ماشین ها با یکدیگر متفاوت است و حس قدرت آن اتومبیل را به طور کامل القا می کند. صداهای برخورد با موانع و تصادفات ، زوزه ی دور موتور بالا و بی صدا بودن آن در حالت معکوس همه و همه با فضاسازی بی نظیری از آهنگ هایی که اکثرا بی کلام هستند لذتی باشکوه از یک شبیه ساز بی نظیر را برای بازیباز هدیه می آورند.

.

FM4 بدون شک جزو بهترین شبیه سازهای تاریخ صنعت بازی می باشد که با ظرافت و پویایی خاصی به طور هنرمندانه طراحی شده است.

.

گرافیک ۹٫۵

موسیقی و صدا : ۹٫۶

گیم پلی : ۹٫۵

مجموع : ۹٫۵

نویسنده : JeNeRaL ShAwN ( شاهین )

.

۲) DIRT 3

.

.

 

زیباترین خاک بازی دنیا

.

شاید هیچ راننده ای دلش نخواهد که اتومبیل عزیزش گرد و خاک بگیرد و یا احتمالا قطرات باران و گل بر روی آن بپاشد اما اینجا کمی ماجرا متفاوت است. جزئیات گل و لای و باران و برف و گرد و خاک به قدری زیبا و پویا بر بدنه اتومبیل می چسبند و پاشیده می شوند که همواره یک اتومبیل گلی را در Dirt 3 ترجیح خواهید داد..! محیط اطراف واقعا زیبا و بی نظیر کار شده اند اما طراحی اتومبیل ها به آن ظرافت نیستند. تمرکز موتور گرافیکی EGO 2.0 در بازی گویا بیشتر بر روی محیط دورتر نقش بسته است. همچنین اتمسفر گرافیکی نقاط مختلف بازی از جمله کوهستان های خاکی و برفی و جاده های اسفالت به خوبی درآمده است.

.

Dirt همیشه کنترل لذت بخش و ساده ای دارد و همین امر موجب دلنشین بودن آن می شود. اما این سادگی همیشه خوب نیست و اتومبیل را سبک نشان می دهد. همچنین گاهی اوقاط این سبک بودن باعث می شود هیچ احساس اصطکاکی از وزن اتومبیل بر روی جاده حس نشود. بازی علی رغم تنوع حالت های مسابقه یک روند تکراری و از پیش تعیین شده ای به خود می گیرد که زیاد خوشایند نخواهد بود. حالت تخریب پذیری بی نهایت قشنگ کار شده که وقوع حادثه را به خوبی بیان می کند. وجود تغییرات آب و هوایی شب و روز و نور پردازی زیبا در شب لذت یک مسابقه رالی را دوچندان می کند.

.

نقشه خوان یکی از نقاط عطف Dirt 3 محسوب می شود که با صداگذاری بی نقص خود روحی زنده بر بازی دمیده است. صداهای موتور اتومبیل ها به صورت تفیک شده نیستند و تفاوت زیادی در این قسمت احساس نمی شود. موسیقی متن بازی با جود انرژیک بودن زود خسته کننده می شود از کیفیک بالایی برخوردار می باشد.

.

Dirt 3 یک دنباله موفق در ادامه قسمت های پیشین خود است که با پیشرفت های گرافیکی و تنوع قسمت های مسابقات جزو موفق ترین بازی های رانندگی به حساب می آید.

.

گرافیک : ۹

گیم پلی : ۸٫۸

موسیقی و صدا : ۸٫۵

مجموع : ۸٫۷

نویسنده : JeNeRaL ShAwN ( شاهین )

.

۳) DRIVER : SANFANCISCO

.

.

میدانیم و میدانید که سری مشهور و پر آوازه Driver مدت ها است که از عرضه اولین نسخه اش میگذرد.در چندین سال گذشته،زمانی که حتی دنیای بازی ها وارد دنیای سه بعدی نشده بوند،استودیو خلاق Reflections Int اولین نسخه سری پر ماجرا ی Driver را منتشر کرد.این استودیو اکنون با نام Ubisoft Reflections کار میکند و بازی هایش را عرضه میکند.حالا در سال ۲۰۱۱ عنوان Driver:San Ferancisco پس از مدت ها منتشر شد و همه دوستاران سری درایور آن را تجربه کردند.در نگاه اول فضای بازی در شهر سن فرانسیسکو بسیار زیبا و کامل است و طراحی نقشه بازی در شهر نیز حرف ندارد؛یعنی در اصل سازنده بازی به خوبی از پس طراحی شهر بزرگ سان فرانسیسکو بر آمده است و آن را به بهترین شکل ممکن طراحی کرده.
.
هم روح ، هم راننده
.
 نخستین نکته ای که در بازی اعتراض همه را بلند کرد و باعث انتقاد شدید از بازی شد،داستان سرایی بازی بود.پس از پایان نسخه سوّم و تیر خوردن جریکو و تنر و انتقال آن ها به بیمارستان و ماجرا های بعد از آن داستان این نسخه از بازی آغاز میشود.در نسخه جدید حالا جریکو به زندان افتاده است و پس از ماجرا هایی و کمک گرفتن از نگهبان زندان،از زندان فرار میکند.تنر از این ماجرا با خبر میشود و همراه پلیس به دنبال جریکو می افتند و پس از یک تعقیب و گریز بسیار هیجن انگیز و شروعی خوب برای بازی،جریکو ماشین تنر را از مسیر منحرف میکند و بعث میشود تنر پس از این حادثه به کما برود.حالا داستان و گیم پلی اصلی بازی شروع میشود!تنر اکنون میتواند در قالب یک روح در داخل بدن هر راننده و راننده هر ماشینی که دلش خواست برود و شما در بازی این کار را با قابلیت شیفت زدن انجام میدهید.بازی در پایان جوری تمام میشود که علامت سؤال های بسیاری در ذهن گیمر میماند.یعنی در کل داستان بازی زیاد خوب نیست؛البته در سطح یک عنوان مسابقه ای این گونه قابل قبول هست ولی نه در سطح بازی های حرفه ای با داستان های بهتر.
.

.

بعد از داستان میرسیم به گیم پلی بازی که از حق نگذشته انصافا خوب است.روند گیم پلی تکراری نمیشود و همیشه مأموریت ها و کار های جانبی مختلفی برای شما وجود دارد.در روند گیم پلی بازی شما دارای یک گاراژ هستید که با مسابقه دادن و جمع کردن آیتم های بیشتر میتوانید به ماشین های بیشتری در آن دسترسی داشته باشید و علاوه بر آن؛اصلا با وجود قابلیت شیفت کردن بین ماشین ها دیگر ماشینی وجود نخواهد داشت که شما نتوانید آن را به دست بیاورید؛به غیر از چند مدل کم که به آسانی پیدا نمیشوند.
صداگذاری بازی عالی است.صدای بین موتور های ماشین های مختلف به خوبی احساس میشود و هر ماشین صدای موتور مخصوص به خودش را دارد.علاوه بر این وقتی که از توی ماشین بازی را دنبال میکنید،جدا از این که دستی کشیدن ها و دور زدن ها خیلی حال میدهد صدای موتور ماشین نیز شقّاف تر و بهتر به گوش میرسد.صدای ترمز و برخورد ماشین ها با یکدیگر هم به خوبی احساس میشوند.موسیقی هایی نیز که در حین رانندگی و منوی بازی پخ ش میشوند خوب هستند.
فیزیک و نوع برخورد ماشین ها به یکدیگر نیز جای تعریف دارد،هر چند هر از گاهی مشکلاتی از این قبیل به خصوص در قالب باگ پدیدار میشوند اما قابل چشم پوشی هستند.بخش چند نفره و آنلاین بازی هم امکانات زیادی به شما میدهد و میتوانید بعد از تمام کردن خود بازی به سرغ آن بروید.
اما یک نقطه ضعف دیگر بازی گرافیک آن است.گرافیک بازی خیلی کم تر از آنچه باید خوب میبود،خوب بود!یعنی اصلا در حد انتظارات ظاهر نشد و خیلی ها را نا امید کرد.به خصوص این که افت فریم ها هم بد جوری در ذوق میزدند.شاید اگر گرافیک بازی کمی بهتر بود آن وقت خیلی استقبال بیشتری از این بازی به عمل می آمد.
در کل…
در کل Driver:San Ferancisco یک عنوان نسبتا موفّق در بین بازی های مسابقه ای است که شما مطمئنا از بازی کردنش پشیمان نمیشوید.
.
داستان:۶
طراحی فضای بازی و نقشه:۱۰
گیم پلی:۸/۵
صداگذاری و موسیقی:۹
بخش چند نفره:۸
گرافیک:۶
امتیاز کل:۸/۳
.
نویسنده : رضا زائری
.
۴) FORMULA 1 2011
.

.

فرمولستان!

.

بعید است شرکت کدمسترز را که به عناوین مسابقه ایش معروف است نشناسید.شرکتی که اگر نبود نصف بیشتر بازی های مسابقه ای هم نبودند!بازی هایی مانند سری Dirt و Grid و دیگر بازی های مسابقه ای که برای این شرکت درآمدزا شده اند.حالا چند سالی میشود که این شرکت تیمی از خود را به ساخت سالانه نسخه ای از سری Formula 1 اختصاص داده است.سری که یه شبیه ساز بسیار نزدیک به واقعیت برای گیمر های میباشد.دو سال پیش ۱۰ F1 20عرضه شد و با این که خیلی خوب بود ولی بدون مشکل هم نبود؛مشکلاتی در گرافیک،گیم پلی و مخصوصا بارگذاری ها و لودهای بسیار زیاد و طولانی.
سال گذشته نیز F1 2011 عرضه شد و تغییرات خیلی زیادی نسبت به نسخه قبلی خود داشت.گرافیک بسیار پیشرفت کرده بود و فضا سازی و طراحی محیط مسابقه عالی بود.گرافیک از مهم ترین نکاتی بود که در F1 2011 دچار تغییر شده بود و نسبت به F1 2010 خیلی بهتر شده بود؛اما هنوز در سطح اوّل و درجه یک نبود.برای مثال در سر پیچ ها و زمانی که ماشین های زیاد با هم میخواهند بپیچند،امکان ندارد با افت فریم مواجه نشوید؛در صحنه های شلوغ گرافیک بازی کم می آورد و باعث پدید آمدن باگ های گرافیکی و افت فریم میشود.البته نه همیشه ولی به هر حال دیده میشوند.مطمئنا در F1 2012 این مورد هم بر طرف میشود و شاهد یک گرافیک زیبا تر و کامل تر خواهیم بود.
گیم پلی بازی علاوه بر مسابقه دادن شامل گزارشات گزارشگران و میزگرد ها و گفت و گو ها برای انتقال به تیم های دیگر و گزارشات قبل از مسابقه و…میشود که به شما حص واقعی یک راننده F1 را میدهد و برای این کار کافی است.اما شاید فکر کنید که این تعداد آیتم برای این که گیم پلی بازی تکراری نشود مناسب است و کافیست؛اما این طور نیست.یک مدّت که بازی کنید این گزارشات هم خسته کننده و تکراری میشوند و تنوعی ندارند،شاید بهتر باشد که کدمسترز به حال این گیم پلی نسبتا تکراری هم در نسخه بعد فکری بکند.اما برای مسابقه دادن و استفاده از ماشین های مسابقه ای فرمول و و راهکار های بسیار زیادی در پیش روی شماست.استفاده از قابلیت های مختلف برای افزایش سرعت،استفاده از قابلیت KERS باعث راحتی کار شما شده،قابلیت DRS به تغییر دادن طرز قرار گیری بال های پشتی ماشین سرعت شما را در حد باور نکردنی افزایش میدهد.خلاصه فرمول های زیادی برای موفقیت در فرمول ۱ وجود دارد!بدون شک نیز یکی از بهترین بخش های بازی بخش Career Mode بازی میباشد که زندگی یک راننده واقعی را برای شما آماده میکند.
.

.

صداگذاری بی نظیر است و صدای غرّش ماشین های مسابقه ای و تفاوت آن ها با یکدیگر و ویراژ دادن به راستی لذّت بخش و درگیر کننده است.یکی از بهترین نکات بازی که سطح کیفی بازی را خیلی بالا میبرد همین صداگذاری بی نظیر بازی است و صد البته این موضوع درباره موسیقی بازی هم درست است.
بخش چند نفره نیز بهتر شده است و قابلیت CO-OP و Split Screen به آن اضافه شده و شما میتوانید در حالت آنلاین به صورت همزمان با ۶۱ نفر بازی کنید و همه این ها نشان از برتری قسمت چند نفره بازی نسبت به گذشته میباشد.
فرمول پایانی…
در پایان باید گفت که Formula 1 2011 تجربه ای نوین از رانندگی را به شما میدهد و اگر اهل رانندگی و عشق ماشین هستید و هنوز آن را امتحان نکردید؛مطمئنا ضرر کردید!
.
گرافیک:۷/۳
گیم پلی:۸
صداگذاری و موسیقی:۹/۵
بخش چند نفره:۸
امتیاز کلّی:۷/۶
.
نویسنده : رضا زائری
.
۵) NFS : THE RUN
.

.

سرعت ، هیجان ، فرار

.

همیشه همکاری با خلاف کاران حرفه ای کار سخت و خطرناکی است که تجربه بسیار زیاد و پختگی را میطلبد اما ” جان ” عضوی از این گروه است که بدهی کلانی به بار آورده و بوی مرگ را در چند قدمی وجودش حس می کند. تنها راه نجات او بدست آوردن مقدار زیادی پول برای پرداختن به آن گروه خشن و خلاف کار می باشد. جان راننده ای ماهر و تواناست بنابراین به او پیشنهاد شرکت در مسابقه ای به وسعت امریکا داده می شود که با قهرمانی در آن و پشت سر گذاشتن بیش از دویست شرکت کننده می تواند پول کافی را به دست آورده و جان خود را نجات دهد.

.

پلیس ، خلاف کاران و مرگ همه به دنبال او می آیند و جان فقط و فقط می گریزد و راهی جز فرار ندارد. فرار از مرگ.. فرار برای زندگی.. . ایده برای تبدیل شدن به یک تفوت و یک موفقیت بسیار عالیست اما این داستان به هیچ وجه در بازی به خوبی پرداخت نشده است. شاید داستان بازی فقط در تیترهای ابتدایی و انتهایی بازی به چشم می خورد و اگرچه وجود داستان در این بازی هیجان و جذابیت آن را به مراتب بالاتر می برد اما هیچ وقت به خوبیه یک داستان نخواهد بود.

.

.

از کرخه تا راین

.

مسیر مسابقه بسیار طولانی اما بازی به شدت کوتاه است. سان فرانسیسکو همان شهری است که جان بیش از دویست رقیب را در جلوی خود میبیند و پس از پشت سر گذاشتن آنها در ۱۰ Stage گوناگون به نیویورک و پایان مسابقه می رسد. به لطف کوتاهی بازی و تنوع بسیار زیاد محیط مسابقه همیشه از مناظر اطراف لذت میبرید همچنین اتومبیل ها نیز نسبت به مسیر تنوع بسیار خوبی دارند که نیازی به استفاده اکثر آنها تا انتهای بازی احساس نمی شود. پمپ بنزین ها در طول بازی محل تعویض اتومبیل به حساب می آیند. با انتخاب ماشین مورد نظر که تنها تفاوت ظاهری و اندکی هندلینگ آنها را متمایز می کند می توان از میانبرهای هوشمندانه بازی مسیر را ادامه داد و از رقیبان پیشی گرفت.

.

مهم ترین واژه ای که میتوان در مورد NFS:The Run به کار برد ” تفاوت ” می باشد. وجود صحنه های سینمایی و مشاهده کراکتر بازی برای اولین بار در NFS و لوکیشن های فرار او جذابیت های خاصی به بازی بخشیده است. روند بازی در یک طمان پیوسته و پشت سرهم رخ می دهد که با کوتاهی بیش از حد و زاویه دید بسیار جلو از طرفی بازیباز را آزورده خاطر میکند اما از طرف دیگر حس هیجان و فرار خوبی در وی به وجود می آورد. در اکثر قسمت ها جان می بایست ۸ الی ۱۰ رقیب خود را از پیش روی ور دارد و در قسمت هایی هم به شیوه مسابقه تنوع داده میشود و با سه رقیب به مسابقه می پردازد.

.

هوش مصنوعی بازی تعریفی ندارد همچنین پمپ بنزین ها نیز خوب مشخص نشده اند. شخصیت جان به عنوان کراکتر اول بازی به جز یک فرد راننده هیچ حس دیگری به بازیباز منتقل نمی کند و همه چیز در میانه ی راه و نرسیده به خوب شدن رها شده اند. از قسمت های جذاب و زیبای بازی میتوان به بخش آنلاین آن اشاره کرد که هیجان و لذت یک مسابقه گروهی را داراست.

.

.

فراری به زیبایی The Run

.

محیطی متنوع و چشم نواز که در سرتاسر مسیر به زیبایی و با نهایت هنرمنری طراحی شده اند. موتور گرافیکی بازی بر پایه Frostbite 2 راه اندازی شده است که چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ هنری خوش ساخت و بی نطیر است. اما در طراحی اتومبیل ها اندکی بی سلیقگی به چشم می خورد که در معنای گرافیک مثال زدنی بازی گم می شود.

.

موسیقی در The Run هیجان و انرژی لازم را منتقل می کند اما میتوانست بهتر از اینها نیز انتخاب شود. صداهای تصادف و برخوردها نسبتا خوب است اما مشکلات صدای موتور و پیرامون اطراف کم نیست.

.

NFS:The Run یک عنوان متفاوت است که همه فاکتورهای خوب در آن دیده می شوند اما هیچ کدام به خوبی پرداخت و تکمیل نشده اند. به شدت کوتاه است که ارزش آن را کم می کند. تنوع محیط و گرافیک مثال زدنی نقطه عطفی در مقابل داستان و شخصیت پردازی ضعیف آن به حساب می آیند.

.

گرافیک : ۹٫۲

گیم پلی : ۶٫۶

موسیقی و صدا : ۷٫۸

داستان : ۶

مجموع : ۷٫۴ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : جمعه سی ام دی ۱۳۹۰

استودیو سازنده بازی BioShock Infinite یعنی استودیو Irrational چندی پیش تایید کرد که یک مود جدید و متفاوت در این بازی با نام مود ۱۹۹۹ وجود خواهد داشت که میتواند برای بسیاری از گیمر ها جالب و هیجان انگیز باشد.

.

بر اساس گفته های سازندگان بازی درباره این مود جدید،گیم پلی بازی با این مود بیشتر و هیجان انگیز تر و سخت تر میشود و تصمیم گیری ها در روند بازی تأثیر مستقیمی بر روی ادامه روند بازی خواهند گذاشتن.کارگردان این بازی یعنی آقای Ken Levine در باره این مود گفته است:

“این مود گیم پلی متفاوت و چالش بر انگیز تری را به شما ارائه میدهد.در اصل این مود را برای گیمر های قدیمی قرار داده ایم تا با آن به گذشته ها برگرندند.در این مود تصمیماتی که در حین بازی میگیرید بسیار مهم و تأثیر گزار در پایان کار خواهند بود و باید برای هر کاری که در بازی انجام میدهید اول خوب فکر کنید.در مود ۱۹۹۹ گیمر ها باید تمرکز زیادی بر روی یک حرفه و تصمیمات خود داشته باشند.همانند من که یک گیمر قدیمی هستم و از مدت های قبل عاشق بازی های رایانه ای و ویدئویی بودم افراد زیادی دیگری هم وجود دارند که این طور هستند و هدف ما از ایجاد این مود توجه بیشتر به گیمر های قدیمی و کهنه کار است.”

.

عنوان BioShock Infinite قرار است که در اواخر سال جاری میلادی برای PS3،Xbox 360  وPC منتشر شود.

.ارسال توسط رضا توکلی
نام بازی :
The Last Guardian
نام ژاپنی :
人喰いの大鷲トリコ
Hitokui no Ōwashi Trico
نام  محرمانه پروژه  :
Project Trico
سازنده :
Team Ico
پلتفرم مقصد :
PlayStation 3 video game console
ناشر :
Sony Computer Entertainment.
کارگردان اصلی بازی :
Fumito Ueda
بازی های قبلی این کارگردان و استدیوی سازنده :
Ico و Shadow of the Colossus
اولین تاریخ معرفی بازی :
May 2009
تاریخ معرفی رسمی بازی :
E3 2009
تاریخ انتشار بازی :
در نمایشگاه ۲۰۱۰ Tokyo Game Show تاریخ انتشار بازی ۲۰۱۲ April 20اعلام شده است.( ممکن است این تاریخ با تاخیر همراه باشد )

موضوع اصلی بازی :
داستان اصلی بازی در مورد یک کودک است ، در تریلر های ابتدایی نمایش داده شده این کودک در حال فرار کردن از یک معبد قدیمی است در حالی که یک نوع موجود پرنده شبیه تریکو ( یک موجود شبیه روباه) نیز با او در حال فرار است . گویا این موجود زندانی این معبد بوده است .

در واقع داستان بازی در باره دوستی یک پسر بچه با یک موجود غول پیکر است !

چرا که در بخشی دیگر از این تریلر مشاهده می کنیم که این موجود در ابتدا در بند زنجیر است اما بعد از باز شدن زنجیر ها به نگهبانانی ویژه حمله می کند و سپس شروع به فرار می کند . در این بین نیز پسر در حال فرار کردن از دست سربازان است . در ابتدا این موجود با پسر بچه به صورت خصمانه بر خورد می کند اما در ادامه شاهد پیشرفت عواطف بین این دو هستیم و شاهد یه نوع رابطه عاطفی بین این دو شخصیت خواهیم بود
با توجه به داستان و نحوه روند گیم پلی Fumito Ueda در همان نمایش سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که پایان بازی به صورت باز خواهد بود و این نوع پایان بستگی به نحوه بازی کردن شما دارد .

ادمه در ادامه مطالبادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : جمعه سی ام دی ۱۳۹۰
شرکت بازی سازی کپکام چندی پیش در آخرین اخبار ارائه شده بر جزییات شاهکار خود Resident Evil 6 افزود. ناشر بازی در توییتر خود در ارتباط با طول مدت ساخت این بازی و دیگر چیزها اطلاعاتی در اختیار طرفداران این سری محبوب قرار داد.

.

.

 •  با توجه به مدت زمان ساخته شدن Resident Evil 6 کپکام گفت که تیم سازنده بازی در حدود ۲ سال است که بر روی آن کار می کنند. ناشر نیز تاکید کرد صدها نفر در حال آوردن RE6 به زندگی های ما می باشند..!

.

 • در Resident Evil 6 شخصیت های متعددی برای بازی وجود دارند که هر کدام با در داستان بازی گره ای در ارتباط با هم ایجاد می کنند و خط داستانی آن را به هم ارتباط می دهند.

.

 • مانند نسخه های پیش بازیکنان در Resident Evil 6 در مقابل زامبی ها قرار می گیرند اما باید بیشتر از گذشته دقت خود را افزایش دهند چرا که به گفته کپکام زامبی های زیاد و مختلفی با تنوع گوناگون در رفتار و ظاهرشان در بازی وجود دارند که شاید مقابله با آنها به صورت قبلی کمی دشوار به نظر برسد..!

.

 • در اختصاص با گیم پلی کپکام گفت در Resident Evil 6 ترکیبی زیبا از رزیدنت ایول های کلاسیک با لحظات ترسناک و دلهره آور برای بقا به چشم می خورد.

.

.

Resident Evil 6 با کریس ردفلد و لئون کندی به عنوان دو قهرمان اصلی داستان دنبال می شود و تاریخ عرضه این شاهکار ۲۰ نوامبر همین سال خواهد بود.

.ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : جمعه سی ام دی ۱۳۹۰

مسئولان شرکت Ubisoft رسما تایید کردند که سه بازی بسیار محبوب و زیبای آرکید را در یک بسته با نام digital triple pack بر روی دیسک عرضه خواهند کرد.

.

سه بازی آرکید که قرار است منتشر شوند بازی های From Dust و Outland و Beyond Good and Evil HD میباشند که ۱۹ ماه مارس سال جاری میلادی یعنی ۲۹ اسفند ماه امسال،برای Xbox 360 و PS3 منتشر خواهند شد.این بسته که شامل این سه عنوان میشود ۱۹٫۹۹ در بازار ها به فروش میرسد.

.ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : جمعه سی ام دی ۱۳۹۰
شرکت Razer در CES امسال  تبلت مخصوص بازی خود با نام Fiona را معرفی کرد که در این قسمت می توانید بررسی ویدئویی آن را مشاهده کنید

مشاهده ویدئوارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : جمعه سی ام دی ۱۳۹۰
همانطور که می دانید راک استار تریلر جدیدی از بازی Max Payne 3  در سایت رسمی خود قرار داده است که در این قسمت شما می توانید این تریلر را با دو کیفیت دانلود کنید

مشاهده ویدئوارسال توسط رضا توکلی

مقدمه:

مطلب فوق بررسی داستانی بازی بتمن:شهر آرکام است در قالبی داستان گونه! که با ایجاد پرسش و پاسخ از زبان شخصیتهای بازی سعی در تعریف و باز کردن گره های داستانی و در نهایت شرح و بسط عیوب معدود آنست. داستانی که پر از بار معنایی و نشانه های خاص فلسفی است که در دیالوگها و روایت و شرح تصویری خود به نمایش گذاشته است. برای نوشتن این مطلب، بیش از هفتصد عکس از خود بازی مورد استفاده قرار گرفته تا زوایای مختلش به درجه گذاری درآمده و ارزش های داستانی و روایی این بازی از سایه بدر آمده و به روشنی پناه برد. برای فهم بهتر سبک نوشتاری مطلب فوق، شرح توضیحاتی برای درک بهتر دوستان عزیزم ایجاب می نماید. مطلب داستانی فوق مرکب از خط داستانی بازی(به رنگ آبی) و برخی دیالوگهای بازی (به رنگ بنفش) و توضیحات اضافی خودم (به رنگ مشکی) به زبان شخصیتهای بازی برای تفسیر بیشتر آنست. جملات به رنگ قرمز را همانند بازی کردن بتمن در نظر گرفته و توضیحات دیگر را بعنوان توضیحات یک راوی یا گوینده رادیویی در نظر بگیرید. دیالوگهای بتمن، آلفرد، باربارا و دکتر استرنج بخاطر نوع شخصیتشان به سبک عامیانه نوشته نشده است.

بنابراین…

سلینا: بتمن، صحنه بیرون آمدنت با جسم مرده ژوکر!، منو یاد نقاشی روی گاو صندوق هاروی انداخت. با عکسی از هابیل و قابیل! (توضیحات خودم به زبان سلینا است که در بازی گفته نشده است و مفاهیم و نشانه های بازی را کالبد شکافی می کند)

ژوکر: من درست پشت سر تو هستم، بتمن! (از دیالوگهای زیبای بازی برای بسط بهتر و جذاب تر مطلب داستانی – دیالوگهای وابسته به همان رویداد یا اینکه آنرا توضیحاتی راجب رویدادهای دیگر فاش نشده در نظر بگیرید، بطور موازی با وقایع داستانی تا گره های داستانی و دلایل وقوع رویدادها آشکار شوند.)

اما بتمن فریب خورده از ژوکر به صندلی بسته شده و ژوکر مقداری از خون آلوده اش به سم تایتان را به رگهای بتمن وارد کرده و بتمن… (تعریف خط داستانی بازی است. بهمراه سوالاتی که به علل یا عیوب داستانی اشاره دارد.)

*بررسی داستانی فوق در قالبی جدید نوشته و بسط یافته که در جای دیگری نمونه آنرا نخواهید یافت. امید است این مطلب بهمراه نقد دوم و مکملی(بعدا در دسترس قرار می گیرد) که کل بازی را هدف قرار داده است، مفید و مورد توجه همه دوستان عزیزم واقع گردد.

***

ادامه از قسمت دوم

بتمن جامی از خون اهریمن را سر کشیده و وارد بازی راشال می شود. راشال عبور موفقیت آمیز از دنیای وهم انگیز را منوط به همراهی بتمن از خودش بدون لمس کردن چیزی توسط بتمن عنوان می کند. راشال قصد آزمودن قدرت بتمن برای حفظ دنیا از اهریمنی که درصدد ویرانی دنیا است، را دارد و آن خونی که بتمن سر کشیده باعث می شود تا او بمدت چندین ساعت از مرگ نجات پیدا کند. در انتها راشال از بتمن می خواهد که آزمایش آخر را با موفقیت انجام دهد تا خون اهریمن را برای زندگی جاودان هدیه بگیرد. اما آزمایش آخر چیست؟ بتمن باید راشال را بکشد و جای او را بعنوان رییس اهریمن گرفته و سرنوشتش را رقم زند. تالیا هم از بتمن می خواهد بخاطر اینکه پدرش به آخر عمرش نزدیک شده، به خواسته های او عمل کند. بدن راشال دیگر توانایی استفاده از قدرتهای خاص در درون سیاهچال لازاروس را نداشت. اما بتمن…

راشال: برای ما مقدر شده که بر روی زمین حکومت کنیم. زمین را از تفاله های انسانی پاک کن، فقط ما میتونیم اینکار رو بکنیم.

بتمن: من کسی رو نخواهم کشت، حتی تو… راشال!

راشال تغییر شکل داده و در دنیایی وهم آلود با بتمن مبارزه می کند. اما بتمن او را شکست داده و از گرفتن جان راشال امتناع می کند. بتمن مقداری از خون راشال را گرفته و از آنجا بیرون می آید در حالیکه تالیا را از خود رنجانده است.(برای رسیدن به خون مراحل متنوعی طی می شود که در کنارش کاراکترهای دیگری همانند تالیا وارد داستان شده که نقش مهمی را از لحاظ داستانی و دادن فرم دراماتیکی به داستان ایفا خواهند کرد.)�

بتمن: آلفرد، راشال می دانست که من تابع قانون هستم. و جان شخص دیگری را به همین سادگی نمی گیرم. بلکه آنها را تحویل قانون و عدالت می دهم. او می خواست من جانش را بگیرم، اما وسوسه اش مرا از هدفم دور نکرد. آن خون اهریمن باعث شده بود که راشال ششصد سال زنده بماند. سیاهچال لازاروس باعث نابودی ذهن و عقلش شده و می ترسم این قدرت به دست آدمهای فاسد بیفتد. جامی که سر کشیدم باعث شده بود دنیای آخرالزمانی راشال را ببینم و وارد دنیای او شوم.

آلفرد: یعنی…دنیای او را بر اثر تاثیرات لازاروس در همین دنیا تجربه کردی!!!

بتمن: بر روی شمشیرش عبارت “شیطان راس″ را به زبان عربی نوشته بود. و معنی سر اهریمن می دهد. شاید راشال نژادی عربی دارد!!!

شمشیر راشال با عبارت “شیطان راس″ به عربیادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : جمعه سی ام دی ۱۳۹۰

مسئولان شرکت EA تایید کردند که عنوان Shank 2 در تاریخ ۸ فوریه سال جاری برای کنسول ها و در شبکه های PSN و Xbox Live عرضه خواهد شد و برای PC نیز یک روز قبل یعنی در تاریخ ۷ فوریه منتشر میشود.قیمت این بازی ۸۰۰ امتیاز مایکروسافت یا ۹٫۹۹ دلار میباشد.

.

داستان این بازی دقیقا از جایی شروع میشود که  نسخه اول بازی پایان یافت و مسئولان گفته اند که داستانی جذّاب و پویا در انتظار گیمر ها خواهد بود.

.

این بازی دارای یک survival mode جدید خواهد بود و در بخش چند نفره شما میتوانید با دوستانتان به صورت آنلاین،Spleet Screen و CO-OP بازی کنید.

.ارسال توسط رضا توکلی

مقدمه:

مطلب فوق بررسی داستانی بازی بتمن:شهر آرکام است در قالبی داستان گونه! که با ایجاد پرسش و پاسخ از زبان شخصیتهای بازی سعی در تعریف و باز کردن گره های داستانی و در نهایت شرح و بسط عیوب معدود آنست. داستانی که پر از بار معنایی و نشانه های خاص فلسفی است که در دیالوگها و روایت و شرح تصویری خود به نمایش گذاشته است. برای نوشتن این مطلب، بیش از هفتصد عکس از خود بازی مورد استفاده قرار گرفته تا زوایای مختلش به درجه گذاری درآمده و ارزش های داستانی و روایی این بازی از سایه بدر آمده و به روشنی پناه برد. برای فهم بهتر سبک نوشتاری مطلب فوق، شرح توضیحاتی برای درک بهتر دوستان عزیزم ایجاب می نماید. مطلب داستانی فوق مرکب از خط داستانی بازی(به رنگ آبی) و برخی دیالوگهای بازی (به رنگ بنفش) و توضیحات اضافی خودم (به رنگ مشکی) به زبان شخصیتهای بازی برای تفسیر بیشتر آنست. جملات به رنگ قرمز را همانند بازی کردن بتمن در نظر گرفته و توضیحات دیگر را بعنوان توضیحات یک راوی یا گوینده رادیویی در نظر بگیرید. دیالوگهای بتمن، آلفرد، باربارا و دکتر استرنج بخاطر نوع شخصیتشان به سبک عامیانه نوشته نشده است.

بنابراین…

سلینا: بتمن، صحنه بیرون آمدنت با جسم مرده ژوکر!، منو یاد نقاشی روی گاو صندوق هاروی انداخت. با عکسی از هابیل و قابیل! (توضیحات خودم به زبان سلینا است که در بازی گفته نشده است و مفاهیم و نشانه های بازی را کالبد شکافی می کند)

ژوکر: من درست پشت سر تو هستم، بتمن! (از دیالوگهای زیبای بازی برای بسط بهتر و جذاب تر مطلب داستانی – دیالوگهای وابسته به همان رویداد یا اینکه آنرا توضیحاتی راجب رویدادهای دیگر فاش نشده در نظر بگیرید، بطور موازی با وقایع داستانی تا گره های داستانی و دلایل وقوع رویدادها آشکار شوند.)

اما بتمن فریب خورده از ژوکر به صندلی بسته شده و ژوکر مقداری از خون آلوده اش به سم تایتان را به رگهای بتمن وارد کرده و بتمن… (تعریف خط داستانی بازی است. بهمراه سوالاتی که به علل یا عیوب داستانی اشاره دارد.)

*بررسی داستانی فوق در قالبی جدید نوشته و بسط یافته که در جای دیگری نمونه آنرا نخواهید یافت. امید است این مطلب بهمراه نقد دوم و مکملی(بعدا در دسترس قرار می گیرد) که کل بازی را هدف قرار داده است، مفید و مورد توجه همه دوستان عزیزم واقع گردد.

***

ادامه از قسمت اول

در جایی دیگر، سلینا(پیشی خانم) در تدارک عملیات دیگری است. او تصمیم می گیرد تا وسایل با ارزشش را که توسط افراد دکتر استرنج دزدیده شده بود را از قرارگاه او باز پس گیرد. اما برای اینکار باید راهی بدرون آنجا پیدا کند. بنابراین دست به دامن آیوی(پیچک سمی) می شود. از آنجا که آیوی از دست سلینا در گذشته ناراحت شده با او برخورد دوستانه ای ندارد.(اتفاقات داستانی موازی و وارد کردن کاراکترهای دیگر برای همکاری های بعدی با بتمن)

سلینا: من همیشه اینجور مواقع یه راه حل زنـــــانــــــه را ترجیح میدم.

آیوی(پاملا لیلیان ایسلی): تو همه بچه های منو کشتی. تو همه چی رو خراب کردی. نباید اینجا می اومدی!

سلینا: اونها فقط یکسری گل و گیاه بودند. آیوی، گل و گیاههای جدیدتری برای تو می خرم.

اما بتمن فریب خورده از ژوکر به صندلی بسته شده و ژوکر مقداری از خون آلوده اش به سم تایتان را به رگهای بتمن وارد کرده و بتمن را تهدید می کند که در صورت بدست نیاوردن داروی ضد سم از آقای فریز(مرد یخی/ دکتر ویکتور فرایز) تمامی شهر را آلوده خواهد کرد. بتمن در آنجا می فهمد که ژوکر از پروتکل ۱۰ اطلاعی ندارد. آیا می تواند به ژوکر اعتماد کند؟ بتمن بناچار تن به خواسته های او داده و بدنبال آقای فریز در شهر می گردد.(خط داستانی، سمت و سویی تازه می یابد. نجات جان بتمن و مردم گاتهام در کنار یافتن جواب درباره پروتکل ۱۰)

هارلی: دلم میخواد بفهمم اون کیه، عزیـــــزم! (هارلی می خواهد ماسک بتمن را بردارد)

ژوکر: عزیزم! این آدمها اون چیزی که فکر میکنی، نیستند. واسه چی خوشمزگی و سرگرمی ماجرا رو از بین میبری؟!

آلفرد: ارباب! برای پیدا کردن آقای فریز باید سردترین نقطه شهر را پیدا کنی. او برای زنده ماندن نیاز به دمای زیر صفر دارد. اما نمی فهمم چرا ژوکر در دادگستری قصد کشتن سلینا را داشت و بعد در کلیسا در صدد کشتن شما برآمد؟ اگر او به بتمن نیاز داشت تا داروی ضد سم را برایش تهیه کند، چرا قصد کشتن شما را داشت؟ ارباب وین! یعنی پروتکل ۱۰ معنایش این بوده است؟

بتمن: ژوکر قصد کمک گرفتن از مرا نداشت. آقای فریز توانایی ساخت داروی ضد سم را دارد اما این اواخر با هم مشکل پیدا کرده اند. پس ژوکر احتمالا موقعیکه به کارخانه رفتم این نقشه را کشیده است. اگر او در حال مرگ است، چاره ای جز مسموم کردن و قرار دادن من در برابر دشمن پرقدرتش آقای فریز را نداشته است. خصوصا اینکه نقطه ضعف مرا راجب حفظ جان مردم شهر میداند. اما آلفرد! آن شخصی که از پشت به من حمله کرد شبیه ژوکر بود در حالیکه ژوکر ِ مسموم شده بر روی صندلی نشسته بود. حالا دیگر نمی دانم کدام یکی از آنها ژوکر بود؟ ژوکر چه نقشه ای کشیده است؟ درباره پروتکل ۱۰ اطلاعی نداشت. شاید هم … با ژوکر باید با احتیاط رفتار کرد.

هارلی: می دونستـــم. تو هیچی نیستی. جز یه بازنده سبک وزن!

ژوکر: کسی احساس کمی سقوط می کنه؟!!!

جستجوی بتمن او را به مرکز پلیس شهر راهنمایی میکند. اما در آنجا می فهمد که پنگوئن توانسته آقای فریز را گیر انداخته و او را به موزه منتقل کند.(جستجوی بتمن برای آقای فریز تا مبارزه با سولومن گروندی و پنگوئن، بهترین ماموریت اصلی بازی – بهترین ریتم و نقطه اوج جدابیت بازی)

بتمن: آلفرد! حالا متوجه شدم که مشکلات ژوکر در تهیه داروی ضد سم بیشتر از این حرفها بوده است. پنگوئن متوجه وضعیت ژوکر و نیازش شده و آقای فریز را به تله انداخته و قصد دارد با طول دادن زمان، وضعیت ژوکر را بحرانی تر کند. سلینا …سلینا کجایی؟

خلافکار: همکاری پیشی خانم با آیوی…! با وجود آندو هرزه پیش هم، من نزدیکشون هم نمیشم.

پنگوئن به دارودسته اش: قبل از اینکه سـَقـَط بشید تلاش کنید چند تا از آنها رو به دَرَک واصل کنید.

ریدلر: یه سنجاق ثابت خواهد کرد که همانند یه رذل ِ شرور خطرناک هستش! دکتر استرنج، شاید الان تعجب زده بشی از اینکه درباره اون صفحه کلید مخفی در داخل گاوصندوقتان چیزهایی می دانم. که چطوری سطح پشتی شما به عقب حرکت می کنه و آنچه که اون رو بیشتر دوست داری، فاش می کنه!(اشاره به آزمایشات غیرقانونی دکتر)

خانه هوگو استرنج در شهرادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۰
دیروز شرکت ناشر عنوان مبارزه ای Mortal Kombat یعنی Warner Bros به طور رسمی تایید کرد که این بازی برای کنسول دستی PS Vita نیز در فصل بهار سال جاری عرضه خواهد شد.

.

نسخه اصلی بازی به همراه ویژگی ها و قابلیت های زیاد دیگری قرار است برای ویتا عرضه شود.در نسخه PS Vita این عنوان میتوانید به صورت دو بعدی نیز با دیگران مبارزه کنید،در حالت هایی مانند tag team و challenge tower مبارزه کنید و همچنین از دیگر امکانات این نسخه نهایت استفاده را ببرید.علاوه بر این اطلاعات بیشتری درباره این نسخه نیز به زودی منتشر میشود.

.

سازندگان بازی قول داده اند که کیفیت آن بر روی PS Vita مانند دیگر پلتفرم ها باشد و همچنین انتظار میرود که شخصیت اصلی بازی God Of War یعنی کریتوس نیز در بین شخصیت های این بازی قابل دسترسی باشد.

.

لازم به ذکر است که این بازی برای PS3 و Xbox 360 در ماه آپریل سال گذشته منتشر شد.

.ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۰

مقدمه:

مطلب فوق بررسی داستانی بازی بتمن:شهر آرکام است در قالبی داستان گونه! که با ایجاد پرسش و پاسخ از زبان شخصیتهای بازی سعی در تعریف و باز کردن گره های داستانی و در نهایت شرح و بسط عیوب معدود آنست. داستانی که پر از بار معنایی و نشانه های خاص فلسفی است که در دیالوگها و روایت و شرح تصویری خود به نمایش گذاشته است. برای نوشتن این مطلب، بیش از هفتصد عکس از خود بازی مورد استفاده قرار گرفته تا زوایای مختلش به درجه گذاری درآمده و ارزش های داستانی و روایی این بازی از سایه بدر آمده و به روشنی پناه برد. برای فهم بهتر سبک نوشتاری مطلب فوق، شرح توضیحاتی برای درک بهتر دوستان عزیزم ایجاب می نماید. مطلب داستانی فوق مرکب از خط داستانی بازی(به رنگ آبی) و برخی دیالوگهای بازی (به رنگ بنفش) و توضیحات اضافی خودم (به رنگ مشکی) به زبان شخصیتهای بازی برای تفسیر بیشتر آنست. جملات به رنگ قرمز را همانند بازی کردن بتمن در نظر گرفته و توضیحات دیگر را بعنوان توضیحات یک راوی یا گوینده رادیویی در نظر بگیرید. دیالوگهای بتمن، آلفرد، باربارا و دکتر استرنج بخاطر نوع شخصیتشان به سبک عامیانه نوشته نشده است.

بنابراین…

سلینا: بتمن، صحنه بیرون آمدنت با جسم مرده ژوکر!، منو یاد نقاشی روی گاو صندوق هاروی انداخت. با عکسی از هابیل و قابیل! (توضیحات خودم به زبان سلینا است که در بازی گفته نشده است و مفاهیم و نشانه های بازی را کالبد شکافی می کند)

ژوکر: من درست پشت سر تو هستم، بتمن! (از دیالوگهای زیبای بازی برای بسط بهتر و جذاب تر مطلب داستانی – دیالوگهای وابسته به همان رویداد یا اینکه آنرا توضیحاتی راجب رویدادهای دیگر فاش نشده در نظر بگیرید، بطور موازی با وقایع داستانی تا گره های داستانی و دلایل وقوع رویدادها آشکار شوند.)

اما بتمن فریب خورده از ژوکر به صندلی بسته شده و ژوکر مقداری از خون آلوده اش به سم تایتان را به رگهای بتمن وارد کرده و بتمن… (تعریف خط داستانی بازی است. بهمراه سوالاتی که به علل یا عیوب داستانی اشاره دارد.)

*بررسی داستانی فوق در قالبی جدید نوشته و بسط یافته که در جای دیگری نمونه آنرا نخواهید یافت. امید است این مطلب بهمراه نقد دوم و مکملی(بعدا در دسترس قرار می گیرد) که کل بازی را هدف قرار داده است، مفید و مورد توجه همه دوستان عزیزم واقع گردد.

*****

ویکی ویل(خبرنگار): بطور مستقیم از شهر آرکام، زندان ساخته شده در قلب گاتهام، برای شما این برنامه را اجرا می کنم. بروس و ِین، مرد میلیونر و مشهور شهر که قرار بود راجب سیاست های گاتهام نظرات جالبی را ارائه دهد، توسط نیروهای امنیتی تایگر دستگیر و به زندان برده شد. او معتقد بود که سران گانگستر ِ شهر آرکام بهمراه مجرمین تیمارستان آرکام، قصد برپایی یک جنگ خونین بر علیه گاتهام را دارند. هدف بروس وین، بستن و از بین بردن شهر آرکام بود.(شروع بازی با روایتی سینمایی در تصویر همراه است با کات های متعدد و ترکیب آن با بی هوشی و بیداری بروس وین در زندان، در کنار معرفی عوامل سازنده بازی)

استرنج: بلند شو آقای وین، باید با هم گپ بزنیم. به دام انداختن بروس وین راحت تر از بتمن است. و حالا با داشتن شما، پروتکل ۱۰ شروع می شود. حضور تو باعث بوجود آمدن این موجودات شده است.آنها شبیه میکروب گسترش می یابند. شما محیطی را بوجود آوردید که اجازه تغییر شکل دادن به میکروبها را می دهد و آنها را قویتر می کند. به ژوکر نگاه کن. اگر تو نبودی او بوجود نمی آمد. شهر آرکام به قبرستان تو تبدیل خواهد شد، وین!!!

شلیک مرگ/ DeadShot: بروس وین! تو در لیست من قرار داری، بنگ!!!

کوبله پات (پنگوئن): خانواده ات، خانواده منو نابود کرد، وین! خوبه… اجازه بده انتقامم رو از تو یه انتقام از مد افتاده بنامم(پنجه بوکس را دستش می کند). چی شده؟ نمی خوای منو آبدارچی خودت صدا بزنی؟! بلند شو بلند شو، وین.

آلفرد: بروس… ارباب… چه اتفاقی برایتان افتاده است؟! شما را برای کدام قانون شکنی به زندان فرستادند؟ پشت این توطئه چه کسی پنهان شده است؟ (شرح بیشتر داستان به روایت من)

بتمن: استرنج … او برگشته آلفرد! او می داند من کی هستم. او می خواست مرا از سر راهش کنار بزند تا بتواند کنترل آرکام را به دست بگیرد. او می خواهد قهرمان جدید آرکام شود. تهدیدم کرد در صورتیکه جلوی راهش را بگیرم مرا به همه معرفی کند. او از شروع پروتکل ۱۰ حرف می زد. با یه وضعیت حاد طرف هستیم باید اطلاعات لازم را بدست بیاوریم. در آرکام مجبور شدم دست “کوبله پات” را بشکنم. او بخاطر مشکلات گذشته مابین دو خانواده، قصد انتقام گیری از مرا دارد. آلفرد تمامی مراحل و ماموریتها را رصد کن تا در انتها گزارشات لازم را در پرونده ثبت کنیم(منظور نقد بازی است- شرح بیشتر داستان به روایت من).

آلفرد: هوگو…استـــــرنج! روانپزشک، و یک متکلم حرفه ای با ذهنی منسجم! او بینش یکتایی در طی سالها مطالعه بر روی اذهان خلافکارها بدست آورده است. شایعات زیادی را بدنبال می کشد. او آزمایشاتی بر روی خلافکاران، بدون رضایت آنها و اطلاع عمومی انجام می داده و کسی از سرنوشت زندانیان مفقود شده اطلاعی ندارد. بعضی ها معتقدند که دکتر استرنج اکثر آنها را شستشوی مغزی داده و تبدیل به سربازان تایگر تحت امرش در می آورد. ارباب… باید خیلی مراقب باشید. (شرح بیشتر داستان به روایت من)

ساسز/Zsasz : بتمن! تلفنم رو ردیابی کن، وگرنه قتلهای من شروع میشه!!! فرار کن، فرارکن، یا خون ریزش شروع خواهد شد.

خلافکار: وین! من اون صورت زیبایت رو از جمجمه ات می تراشم و به ژوکر هدیه میدم.

ژوکر: من درست پشت سر تو هستم، بتمن!

ریدلر: بتمن! آیا تو همیشه یه نمونه درخشان از عدالت خواهی هستی؟ اینطور نیست، اگر از من بپرسی…همیشه می دونستم که از تو خیلی بهترم! بچرخ، بچرخ، این آخرین بازی ماست.

مدهتر(کلاهدار یا کلاه فروش مجنون): تو مال من هستی، بتمن! پیاله چای خودت رو نمی خوری؟


در ادامه مطالبادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۰
دیگر چیزی به عرضه عنوان اکشن سوم شخص کونامی که NeverDead نام داد باقی نمانده است. این بازی در ۳۱ ژانویه در امریکا و ۳ فوریه در اروپا برای هر دو پلتفرم PS3 و XBox 360 عرضه خواهد شد.

اما اگر شما هر دو کنسول سونی و مایکروسافت را در خانه داشته باشید یا اگر از طرفداران یکی از آنها هستید حتما برایتان مهم خواهد بود که تصاویر و وضوح داده شده از بازی بر روی کدام یک از کنسول ها بهتر از دیگری خواهد بود. برای پاسخ به آن کافیست ۹ عکس زیر را با دقت نگاه کنید که به مقایسه تصاویر بازی NeverDead با دو پلتفرم PS3 و XBox 360 می پردازد.ادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
مدتی میشود که در همه جا شایعه شده است کنسول های نسل بعدی سونی و مایکروسافت در E3 2012 رونمایی خواهند شد؛آقای Kaz Hirai از سونی این شایعه را کاملا تکذیب کرد و گفت که PS4 در E3 2012 رونمایی نمیشود و تنها نسل بعدی Xbox مانده بود که شاید امسال معرفی شود که آن هم منتفی شد!مایکروسافت امروز این موضوع را به طور کامل تکذیب کرد.

.

مدیر ارشد بازار یابی شرکت بزرگ مایکروسافت در طی مصاحبه ای با خبرنگار گیم اسپات گفت:

“ما امسال هیچ چیزی برای معرفی کردن نداریم.جدا از این ما بر این باوریم که عرضه کینکت دوباره روحی تازه در Xbox 360 دمیده و میتواند فروش این دستگاه را همچنان بالا نگه دارد.ما باعث شدیم که کینکت همچنان فروش Xbox 360 را بالا نگه دارد.همچنین ما با عرضه داشبورد های مختلف و جدید همواره سعی داشتیم و داریم که باعث شویم Xbox 360 هیچ گاه قدیمی به نظر نیاید و فکر میکنم که در این کار موفق هم شده ایم.ما فعلا هنوز برای Xbox 360 برنامه هایی داریم که میخواهیم اجرایشان کنیم.”ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : سه شنبه بیست و هفتم دی ۱۳۹۰
تصاویر جدیدی از بازی Test Drive: Ferrari  منتشر شده که به گفته ی سازندگان این بازی گرافیکش نسبت به عنوان قبلی خود بهبود یافته. شما میتوانید این تصاویر رامشاهده کنید:
.
مولتی هاستر
.
مولتی هاستر
.
مولتی هاستر
.
مولتی هاستر
.
مولتی هاستر
.

این بازی در ماه مارس برای XBOX 360و PS3 منتشر میشود.

ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : یکشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۰

 تا این جای کار شرکت Razer امسال در نمایشگاه CES  حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است.

به گزارش اوج نیوز ، بعد از لپ‌تاپ گیمینگ Blade و طرح نوآورانه آن حالا نوبت به تبلت مخصوص گیم این شرکت رسیده است. تبلتی که دارای سیستم عامل ویندوز ۷ است و پردازنده نسل سوم Core i7 اینتل یعنی Ivy Bridge در دل آن جای دارد.
این تبلت که Fiona نام دارد با دسته‌های تعبیه شده در دو طرف آن از دیگر تبلت‌ها متمایز می‌شود و همانطور که در عکس‌ها مشاهده می‌کنید حتی دارای دو آنالوگ و دکمه‌های پشتی است و از یک دسته بازی چیزی کم ندارد.
شایان ذکر است که این تبلت همه آن‌چه از یک تبلت انتظار می رود را فراهم می کند و در واقع یک تبلت کامل است که به خصوص برای گیمینگ طراحی شده است و با توجه به سیستم عامل ویندوز ۷ و پردارنده Ivy Bridge یک دستگاه تمام عیار و کامل هم برای بازی کردن تمام بازی‌ها ، نسخه PC است.
اما این یک طرح اولیه و در واقع مدلی مفهومی است اما تکنولوژی آن موجود است و باید دید آیا تقاضای بازار به شکلی هست که Razer اقدام به عرضه عمومی این تبلت بکند یا خیر که اگر چنین شود به احتمال زیاد این تبلت مجهز به ویندوز ۸ عرضه می‌شود.ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : یکشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۰

وقتی خبر ساخت یک بازی با درون مایه های آخر الزمانی منتشر می شود همه نا خدا گاه ذهن هایشان به سمت افراد بازمانده ، نارنجک ، سلاح های آنها می رود.در این بازی ها، نجات یافتگان بعد از یک هرج مرج در وسعت جهانی تلاش خود را برای زنده ماندن در یک دنیای ویران شده شروع می کنند .
حال یوبی سافت نیز در بازی I Am Alive به سراغ همه این ویژگی ها رفته است ، به تمدن شکست خورده انسان ها در اخرالزمان قدم گذاشته است .

 

این بازی درابتدا بسیار شبیه رمان مشهور The Road نوشته آقای Cormac McCarthy و یا فیلم The Book of Eli اثر Gary Whitta است . دنیای I Am Alive کاملا متروک و ویران شده است .در بازی تنها بازماندگان چند شهر متروک شده دیگر را مشاهده خواهید کرد . آب و مواد غذایی کنسرو شده با ارزش ترین دارای های شما هستند .در بازی مهمات آنچنانی نخواهید داشت و سلاح های شما مهدود می باشند . این بازی مانند دیگر بازی ها نیست که به یک انبار مهمات در بازی دسترسی پیدا کنید .زندگی در این دنیای بی رحم خیلی سخت است.

استدیوی شانگهای Ubisoft بازی را به صورت عجیبی با رنگ های خاموش و موسیقی های پرتنش همراه کرده است .

در واقع این بازی حوادث را بعد از وقوع یک زلزله مهیب به تصویر می کشد ( اولین بار است که زمین با یک اتفاق طبیعی به این صورت ویران شده است !) شخصیت اصلی بازی Adam Collins نام دارد .که برای یافتن همسر و تنها دخترش به شهر زادگاهش باز می گردد.

دموی اولیه بازی :
در دموی اولیه بازی Adam Collins  به زادگاه خود شهر Haventon باز می گردد.او قبل از حادثه بزرگ به سمت شرق پرواز کرده بود . حالا باز گشته است .برخورد با بازماندگان شهر درنوع خود جالب است ( البته اگر باز مانده ای برای صحبت کردن  پیدا کنید !)

در واقع خط اصلی داستان به پیدا کردن همسر و دختر نوجوان محدود می شود و امید اینکه افراد این خانواده زنده باشند .

او در طول سفر خود تنها یک دوربین فیلم برداری کوچک ، چند متر طناب ، تعدادی باتری ، یک اسلحه کوچک کمری با خشاب خالی به همراه دارد .

وقتی برای اولین بار وارد شهر می شوید متوجه می شوید که در شهریک کشتار واقعی رخ داده است ،مرکز شهر به طور کامل تخریب شده است ،پل ها و ساختمان ها توسط زلزله مهیب نابود شده اند ، در خیابان ها خودروها متروک و بعضا دارای جسد را مشاهده می کنید که کنار خیابان رها شده اند، در اوایل ورود به شهر شما به یک پل می رسید که راه عبور از ان بسته شده است و تنها راه بالا رفتن از یک نردبان است و از اینجا است که بازی شروع می شود ، شما برای عبور از این مراحل مجبور به انجام حرکات آکروباتیک هستید .

ادامه در ادامه مطالبادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : جمعه بیست و سوم دی ۱۳۹۰
بازی ندای وظیفه:گرگ اهنین از بازی های است که قرار است در E3 2012 به طور رسمی تایید شود.

هنوز هیچ عکسی از محیط بازی منتشر نشده است و فقط لوگوی بازی در گوگل منتشر شده است.در خود سایت ندای وظیفه هم خبری نیست.این نسخه هم مثل بلک آپس بعد از تمام شدن نسخه دیگر طنز بازی رو بازی می اید. در نسخه هفتم بعد از بازی کال او زامبی رو بازی می آید.

 بعد از منتشر شدن بازی بلافاصله دانلود بازی در وب  گذاشته می شود.ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰
دانلود Angry Birds Seasons v2.1.0 - بازی پرندگان خشمگین فصول
(90/10/22) تغییرات:

نسخه ی جدید بر روی سایت قرار گرفت!

به دنیای پرماجرای بازی پرندگان خشمگین بروید!
بازی Angry Birds Seasons یا پرندگان خشمگین فصول، بازی مخصوصی از سری باز های پرندگان خشمگین می باشد که شامل قسمت های هیجان انگیزی برای مناسبت ها و جشن های ویژه می باشد. قسمت های مختلف این بازی به روز هالووین، کریسمس، روز ولنتاین، روز St.Patrick، جشن تابستانه و فستیوال نیمه ماه پاییز چینی ها اختصاص داده شده و مراحل چالش برانگیزی را برای شما فراهم می کند. این مراحل جذاب به شما انگیزه ی بیشتری برای کشتن خوک های نفرت انگیز و بدست آوردن تخم مرغ طلایی، می دهد.

داستان بازی در نوع خود بسیار جالب است، شما در نقش پرندگانی ظاهر می‌شوید که تخم ‌مرغ ‌های شما توسط چند خوک بدطینیت دزدیده شده و شما نیز با تمامی بستگان خود که شامل انواع پرنده می ‌شود، برای آزاد کردن تخم ‌مرغ‌ های خود و از بین بردن این حیوانات بدجنس به آنها حمله می‌کنید.
دشمنان این پرندگان که همان خوک ‌ها باشند، هر چه‌قدر که دارای تجهیزات جانبی بیشتری ـ همانند کلاه‌خود ـ باشند، شما باید دفعات بیشتری به آنها آسیب وارد کنید تا از بین بروند و معمولاً در آخر هر فصل شما باید خوکی با تاجی بر سر را از بین ببرید که بسیار مشکل خواهد بود.
برای این کار، شما باید با استفاده از منجنیق، پرندگان خود را به سوی ساختمان‌ های نامتعادل خوک‌ها پرتاب کنید تا بتوانید تخم ‌مرغ‌ های دزدیده شده خود را پس بگیرید.
هر چقدر که شما بتوانید با تعداد کمتری پرتاب، خوک‌ها را از بین ببرید، دارای امتیاز بالاتر و در نتیجه ستاره‌های بیشتری خواهید شد. البته در این میان نباید نقش تخم‌مرغ‌های طلایی را از یاد ببرید.
در بازی یک سری تخم‌مرغ طلایی هم مخفی شده است که شما با یافتن آنان دارای امتیاز بالاتر و اچیومنت‌های بیشتری خواهید بود.ادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰
دانلود Angry Birds Rio v1.4.0 - بازی پرندگان خشمگین ریو
(90/10/22) تغییرات:

نسخه جدید به روی سایت قرار گرفت!

چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی که پرندگان مورد علاقه همه به قفس می افتند و به ریو برده می شوند؟ آن ها بسیار عصبانی هستند!
در سری جدید پرندگان عصبانی نسخه ریو، پرندگان عصبانی اصلی ربوده شده اند و به شهر جادویی ریودوژانیرو فرستاده شده اند، جایی که آن ها تمام تلاش خود را می کنند که نه تنها از دست شکارچیان پرندگان فرار کنند بلکه اقدام به نجات دوستان پرنده خود و همچنین جواهرات دزدیده شده - دو طوطی دم بلند آمریکای جنوبی نادر نیز می کنند.ادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰
دانلود Angry Birds v2.0.2 - بازی پرندگان خشمگین
(90/10/22) تغییرات:

نسخه جدید بر روی سایت قرار گرفت!

بازی پرندگان خشمگین یک بازی مهیج و سرگرم کننده است که پس از ارائه این بازی برای گوشی همراه و تبلت ها رکورد های فروش شکسته و به یکی از محبوب ترین بازی ها تبدیل شد که دارای بیش از 240 مرحله جذاب است که ساعت ها شما را به خود مشغول نموده و در جایی که شما با پرندگان خشمگین این بازی باید به جنگ خوک ها رفته و با کمی تمرکز و دقت مراحل را یکی یکی پشت سر گذاشته و البته در هر مرحله با معمایی در نحوه پرتاب مواجه می شوید که همین سبب محبوبیت بالای این بازی شده است.ادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
دانلود All Old Atari Games 2500 in One - مجموعه ای با بیش از 2500 بازی آتاری
آتاری یکی از کنسول های قدیمی بازی است که عده ای زیادی تجربه انجام بازی با آن را دارند. All Old Atari Games 2500 in One مجموعه ای با بیش از ۲۵۰۰ بازی قدیمی آتاری خاطره انگیز برای طرفداران بازی ها می باشد. این مجموعه شامل لیستی از عناوین بازی ها به ترتیب الفبایی می باشد. محیط بازی ها کاملاً همان محیط اصلی بازی بوده و شبیه سازی به طور دقیق بدون کوچکترین تغییر نسبت به بازی های قابل اجرا بر روی دستگاه های آتاری انجام شده است. می توان گفت تقریباً تمامی بازی های تولید شده توسط شرکت های تولید کننده آتاری مانند AcTiViSioN و...  در این مجموعه گردآوری شده است.ادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰
در این قسمت جدیدترین تریلر از بازی Binary Domain که قرار است برای دو کنسول Xbox 360 و PS3 منتشر شود را می توانید مشاهده کنید

این تریلر جذاب را به هیچ وجه از دست ندهید !

مشاهده ویدئوارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰
در این قسمت می توانید یک بررسی ویدئویی ۵ دقیقه ای از بازی Hitman: Absolution را ببینید در این ویدئو قسمت هایی از گیم پلی بازی هم به نمایش گذاشته شده است

مشاهده ویدئوارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰

چندی پیش آقای Kaz Hirai رئیس بخش سونی آب پاکی را بر دست همگان ریخت و اعلام کرد این کاملا واضح و روشن است که Playstation 4 در E3 2012 حضور نخواهد داشت. ( پیش از این و اخیرا توسط MCV خبری گزارش شده بود مبنی بر اینکه دو کنسول نسل بعد سونی و مایکروسافت یعنی PS4 و Xbox 720 در E3 امسال همراه با نسل جدید Wii رو نمایی می شوند ).

.

.

همچنین Kaz Hirai از بیانیه ای که توسط Andy House رئیس بخش بازی های ویدئویی سونی اعلام شد حمایت کرد و گفت :

” کاملا حق با اندی است و هیچ اخبار و اطلاعیه ای از حضور نسل آتی Playstation در E3 امسال نخواهد بود. من همیشه می گفتم PS3 عمری معادل ۱۰ سال دارد و لزومی برای انجام چنین کاری وجود ندارو “.

به نظر می رسد Kaz Hirai تاریخچه سونی را به خاطر نمی آورد که حضور نسل جدید پایان کنسول قبل نخواهد بود و در عرضه PS3 بعد از عمر ۶ ساله ی PS2 می توان این موضوع را به خوبی درک کرد.

.

 ادامه مطلب...
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰
کارگردان محبوب سری Assassin’s Creed،آقای Alexandre Amancio که آخرین کارش ساخت عنوان Assassin’s Creed Revelations بود؛شرکت Ubisoft ناشر این سری را به مقصد شرکت بازاریابی Cossette ترک کرد.

وی در وبسایت رسمی این شرکت بازاریابی اعلام کرد:

“بازی های رایانه ای و ویدئویی،با تبلیغات و امور بازاریابی وجه های مشترک زیادی دارند.اگر دقّت کنید در هر دوی این صنایع ما تلاش میکنیم که مصرف کننده را به سمت محصولات و خدمات شرکت جذب کنیم.همچنین شرکت های مختلف بازی سازی نیز بهتر است که از این پس در کار ساخت بازی های خود  ودیگر برنامه های خود دقّت و حوصله بیشتری به خرج دهند و حتما از نظرات گیمر ها و طرفداران بازی ها استفاده کنند.”

 ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰

سال ۲۰۱۱ با تمام خبر ها و شایعات داغ ان تمام شد . خبر های جنجالی مثل ،فروش خیره کننده بازیها ، هک شدن PS3 ، کنسول جدید نینتندو ، نسخه تمام کننده Call of Duty و نسخه ناامید کننده Duke Nukem .
حال با شروع سال ۲۰۱۲ خبر های داغ دیگری هر روز از گوشه و کنار دنیا شنیده می شوند . خبر هایی که بعضا شایعه می مانند و بعضا به واقیت تبدیل می شوند .

در اینجا ما چندین خبر را برای شما گلچین کرده ایم خبر هایی که قطعا تا پایان سال ۲۰۱۲ هر هفته شاهد شایعه ها و واقعیت هایی از انها خواهیم بود .

البته این تنها نمونه کوچکی از شایعات و خبر های ممکن خواهد بود ولی هر کدام از موارد گفته شده در لیست زیر خود به تنهایی یک معدن از خبر و شایعات هستند که نسبت به بازیهای دیگراز نظر خبر و شایعه از جذابیت بیشتری برخوردار هستند.

کنسول های نسل بعد :

نینتندو

شما قطعا در امسال خبر های جالبی در باره کنسول جدید نینتندو خواهید شنید .در انتهای سال ۲۰۱۲ خبر ها و شایعه ها در مورد این کنسول جدید بیش از هر چیز دیگری خواهد بود .
کنسولی که با مهندسی منحصر به فرد خود خبر های داغی را برای شما منتشر خواهد کرد . خبر های بسیاری در سال ۲۰۱۲ مختص کنسول Wii U خواهد بود .

مایکروسافت

شایعه هایی در مورد کنسول جدید مایکروسافت ( Xbox 720 و Nextbox و Xbox 3S ) هر نامی که داشته باشد، بر سره زبان ها افتاده است . این کنسول  مطمئنا امسال خبر ها و شایعه های زیادی را به خود اختصاص خواهد داد .
گویا این خبر ها از اواخر سال ۲۰۱۱ شروع شده است چرا که به طور واضح در فیلم Real-Steel در چند صحنه حماسی ! در اواخر فیلم ، ما شاهد یک  تصویر با نام Xbox 720 هستیم .

سونی

گویا سونی تمام مراحل ساخت کنسول خود را در خفا در حال انجام است و هر چه خبر و شایعه در مورد ان منتشر می شود سریع تکذیب می کند ، با این شرایط پس حتما خبری در راه است .

گرچه همه می دانیم که سال هاست سونی در حال تحقیق و بررسی درباره کنسول نسل بعد خود است ، هر چند در حال حاضر سونی همه کاری می کند تا توجه ما به فروش کنسول جدید دستی  سونی و فروش کنسول های نسل ۷ در دنیا جلب شود تا بدون هیچ فشاری برنامه های خود را عملی کند !

در واقع در سال ۲۰۱۲  شما Wii U را خواهید دید ، درباره next Xbox خبر هایی می شنوید ، و مدام در باره PS4 شایعه خواهید شنید !

Playstation Vita

 

 

قطعا سال ۲۰۱۲ سال این کنسول دستی قدرتمند خواهد بود ، کنسولی که به همان اندازه که در سخت افزار قدرتمند عمل کرده  است باید در فروش هم قوی باشد .فعلا که فروش ژاپن ان این ادعا را اثبات کرده است و باید خود را برای فروش جهانی این کنسول و خبر ها و شایعه های آن آغاز کنیم .
خبر داغی که فعلا در مورد این کنسول شنیده می شود این است که هکر ها از همین الان دست به کار شده اند و در حال باز کردن و اکسترکت کردن فریم ور این کنسول دستی هستند !

 

 

اما این تنها یک سمت داستان است و سمت دیگر رقابت جدی این کنسول دستی با دیگر ابزار های قابل حمل است. مهم ترین رقیبان او در دنیای کنسول های قابل حمل ۳DS و گوشی های Apple خواهند بود .

این ابزار های قابل حمل شاید در سخت افزار به گرد پای این کنسول قوی نرسند ولی در بازی و نوی اوری به شدت قوی عمل می کنند !

 

 

GTA V

 

 

تنها نرم افزاری ( بازی ) که به تنهایی می تواند بین سخت افزار ها و کنسول های نسل بعد ،بازار شایعات را گرم تر از همیشه نگه دارد این بازی است . بازی که خود به تنهایی می تواند به اندازه کل سال خبر سازی کند !
سال گذشته راک استار LA Noire را وارد بازار کرد ، اما نکته جالی آن بود که در مدت زمان کمی بعد از انتشار اولین تریلر رسمی این بازی تاریخ انتشار ان مشخص شد ! اتفاقی که خیلی ها برای این بازی نیز پیشبینی می کنند .

شایعه ها می گویند باید به همین زودی خبر تاریخ انتشار این بازی را بشنویم ، هر چند خبر ها می گویند دل خود را به E3 خوش نکنید که سال های سال است راک استار با این نمایشگاه رابطه خوبی ندارد !
این بازی به تنهایی تمام حدس های تحلیلگران را به خود اختصاص داده است و خیلی ها معتقدند که در تابستان و احتمالا اواخر پاییز ما شاهد این بازی خواهیم بود !

 

Halo

 

 

بازی که Xbox را زنده کرد ، به ان جانی دوباره بخشید و با ان بزرگ شد !

این بازی با اینکه در همایش سال گذشته رسما توسط مایکروسافت معرفی شد ولی دوباره به خاموشی رفت و خبر هایی از آن منتشر نشد . در همان همایش E3 تاریخ انتشار بازی در تعطیلات قبل از کریسمس در سال ۲۰۱۲ ( اواخر ۲۰۱۲ و قبل از ۲۰۱۳ ) معرفی شد .
چیزیکه خبر های این بازی را از دیگر بازیهای متمایز می کند مربوط به استدیوی سازنده ان است . استدیوی که از سال ۲۰۰۷ ، همزمان با تمام شدن قرارداد بانجی با مایکروسافت به صورت پنهانی تاسیس شد .اما وقتی این استدویو خبر ساز شد که شخص اول Halo در راس ان معرفی شد ،آقای Frank O’ Connor که پدرHalo  نیز نا میده می شود.  .
شایعه داغ در مورد این بازی ساخت فیلمی بر مبنای ان است ، با توجه به موفقیت فیلم Prince of Persia در سال ۲۰۱۰ در گیشه فروش جهانی ، دوباره خیلی از بازیساز ها هوس کرده اند که همزمان به دنیای سینما هم وارد شوند !

World of Warcraft

خبر های کاهش کاربر انلاین این بازی در همه جای دنیا پیچیده است و گویا به یکی از خبر ساز ترین بازیهای MMO در سال ۲۰۱۲ تبدیل خواهد شد .
بازی که عنوان بزرگترین بازی آنلاین جهان با بیشترین تعداد کاربر را به خود اختصاص داده است ، حال و روز خوبی ندارد و هر روز از تعداد کاربرانش کم و کمتر می شود به طوری که خبر هایی از کم شدن حدود ۲ میلیون کاربر در اوایل سال ۲۰۱۲ برای این بازی منتشر می شود.
شاید در زمان انتشار بسته Mists of Pandaria بازی به روال عادی خود برگردد اما بعد از مدتی باز این سیر کاهشی کاربران شروع خواهد شد مخصوصا که در سال ۲۰۱۲ MMO زیادی عرضه خواهند شد .

اگرچه این بازی اولین ضربه خود را از بازی Star Wars: The Old Republic خورده است ولی بازیهای دیگری مانند Tera ، End of Nations ، The Secret World and Guild Wars 2 باز هم به این بازی ضربه خواهند زد .

نیازی نیست این را هم اضافه کنیم که بازی زیبایی دیگری از بلیزارد منتشر خواهد شد که ممکن است به عنوان رقیب این بازی نیز شناخته شود و ان چیزی نخواهد بود جز Diablo III !گویا سال ۲۰۱۲ برای دنیای Azeroth سال شلوغی است !

شما چه فکر می کنید ، آیا سال ۲۰۱۲ با خبر های داغ و شایعات بی پایانش در نهایت سالی خوب برای بازی کننده ها خواهد بود و می توان این امید را داشت که روند بسیار موفق سال ۲۰۱۱ را ادامه  دهد ؟

باید منتظر ماند و دید ، انتظار چیزی که تمام گیمر ها  از ان متنفر هستند !ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰

آقای Ken Levine، سازنده سری موفّق Bioshok اخیرا اعلام کرده است که عنوانی که او در دست ساخت دارد، یعنی Bioshock: Infinite الهام گرفته از سری آنچارتد میباشد. خوب البته معلوم است که منظور وی سبک و فضای بازی نیست چون این دو عنوان از این نظر هیچ شباهتی به هم ندارند. منظور او از این حرف کاری است که سران استودیو Naughty Dog خوب آن را بلد هستند؛ یعنی شخصیت پردازی مناسب و شخصیت های قبال باور.

Ken Levine در این باره گفت:

“من واقعا وقتی در سری آنچارتد آن شخصیت پردازی های عالی را میدیدم و گفت و گو های ناتان دریک با دیگر دوستانش را که خیلی عالی بودند؛با خودم گفتم که شاید بشود یک همچین شخصیت پردازی و یک چنین چیزی را به یک بازی شوتر اوّل شخص منتقل کرد.”

با این وجود این شخص بر این موضوع که این دو عنوان کاملا با یکدیگر متفاوت هستند نیز تاکیدی دوباره کرد و به Gamasutra گفت:

“بازی ما با آن ها فرق میکند و شباهت زیادی در آن ها نیست. تنها طرز شصخیت پردازی و چند نکته دیگر از آن الهام گرفته از آنچارتد است. تجربه کردن سری آنچارتد برای من خیلی خوشایند بود و باعث شد که از قسمتی از آن در Bioshock: Infinite استفاده کنم. باید بگویم که Naughty Dog در ساخت بازی های مختلف بی نظیر است و کارش را خیلی خوب بلد است. من اطمینان دارم که استفاده از بخش هایی از آنچارتد در Bioshock: Infinite باعث پیشرفت این بازی شده؛ هر چند شاید نتوانم به خوبی سران Naughty Dog این کار را انجام دهم امّا مطمئنم که باعث بالا رفتن سطح کیفی Bioshock: Infinite خواهد شد.”

Bioshock : Infinite در اواخر ۲۰۱۲ برا ی PS3،Xbox 360 و PC عرضه خواهد شد.ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰

شرکت مایکروسافت تاریخ انتشار بازی محبوب و پرطرفدار خود یعنی Alan Wake’s American Nightmare را اعلام کرد. این بازی در تاریخ ۱۵ فوریه در Xbox Live Arcade عرضه خواهد شد.

این اکشن سوم شخص ترسناک که داستان نویسنده ای دوست داشتنی به نام آلن ویک را دنبال می کند توسط Remedy ساخته شده و توسط Microsoft عرضه خواهد شد.

البته فعلا از عرضه این شاهکار بزرگ بر روی دیسک هیچ گونه خبری دریافت نشده است در صورتی که سازندگان بازی تاکید بر این دارند که Alan Wake’s American Nightmare یک نسخه کامل است که تنها تفاوت آن عرضه بر روی شبکه XBL خواهد بود.

 ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰
بعد ازاینکه شرکت Naughty Dog در VGA اسپایک امسال که ماه دسامبر ۲۰۱۱ برگذار شد از بازی “The Last of US” رونمایی کرد این بازی با همان تریلر اولیه خود توانست مهری به دل مخاطبانش بیندازد که گویا هیچوقت از دل آنها بیرون نخواهد رفت و توانست هواداران بسیاری را در سر تا سر دنیا به سمت خود جلب کند.

شرکت ناتی داگ لحظاتی پیش چهار والپیپر جدید , زیبا و هنری از The Last of US منتشر کرد که در آن دو کراکتر بازی یعنی Joel و Ellie دوست داشتنی حضور دارند.  بیشتر از این شما را برای دیدن آنها منتظر نمی گذارم. این تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید. ( برای مشاهده والپیپرها در اندازه واقعی بر روی آنها کلیک نمایید )

.

.

.

.
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰

همان طور که اطلاع دارید، سونی کنسول دستی خود Next Generation Portable را نزدیک به سه هفته است در مملکت خود عرضه کرده و با فراز و نشیب هایی روبرو بوده است که بماند. قصد تحلیل و بررسی وضعیت بازار ژاپن و موفقیت یا عدم موفقیت این کنسول دستی را هرگز نداریم، بلکه میخواهیم یک دوری با این کنسول قدرتمند جیبی زده باشیم! (مترجم)

سونی، یک هفته قبل از شروع سال میلادی جدید، ویتا را به نیویورک برد تا آخرین نمایشش را در امریکا برگذار کند. همچنین ما شنیده ایم که ویتا در CES هم نمایش خواهد داشت. پس منتظر این رویداد هم هستیم. [هر ساله در ماه ژانویه در لاس وگاس برپا می شود] اما بسیار مشتاق بودیم که ویتا را از نزدیک ببینیم، هر چه زودتر، و قبل از نمایش هیجان انگیز ماه آینده. پس به سراغ آن رفتیم! (دستگاه WI-FI)

تصاویر بیشتر

سوال اصلی اینجاست، آیا ویتا در ۲۰۱۲ موفق می شود؟ بگذارید آن چه میدانیم را مرور کنیم:

ویتا [کلمه ی ویتا، (Vita) ریشه ی ایتالیایی دارد، در برگردان این لغت به انگلیسی با کلمه ی Life مواجه می شویم، زندگی. البته ویتا را ژاپنی ها قبلا در یک انیمه ملاقات کرده اند (اگر اهل انیمه دیدن باشید، با رفتن به اینجا پی میبرید که ویتا کیست!) معانی دیگری هم برای این کلمه وجود دارد، که البته نامربوط هستند. حتی یک مدل از اتومبیل های اُپل هم "ویتا" نام دارد. ولی فعلا اصل مطلب، PlayStation Vita محصول Sony است.] در دو مدل متفاوت به بازار عرضه می شود که یکی Wi-Fi تنها با قیمت ۲۵۰ دلار، و دیگری Wi-Fi و ۳G (نسل سوم) با قیمت ۳۰۰ دلار است.

ویتا به یک نمایشگر خیره کننده ی ۵ اینچی با فناوری ساخت OLED است که لمسی هم هست. همچنین ویتا به بازیکننده ها امکان داده تا در بازی ها از صفحه ی لمسی زیرین کنسول هم استفاده کنند. بر اساس دانسته ها، PS Vita به یک پردازنده ی ARM Cortex-A9 چهار هسته ای و یک SGX543MP4+ GPU مجهز است. [Cortex-A9 فناوری به کار رفته در تکنولوژی های برتر لقب گرفته، برای مثال، Apple A5 را بخوانید.]

صفحه ی نمایش با کسر ۱۶:۹ (عریض) وضوح تصویری معادل ۹۶۰×۵۴۴ پیکسل [بر اینچ؟] دارد که با یک دوربین جلو، که قابلیت عکس برداری با وضوح تصویر ۶۴۰×۴۸۰ دارد تزئین شده است. یک لنز تصویربرداری با همین وضوح هم در پشت دستگاه تعبیه شده تا “واقعیت افزوده را به یک سطح جدید” (augmented reality to a new level)  ببرد. مانند دستگاه هایی چون ۳DS, iPad و iPod Touch این دستگاه نیز از “کنترل حرکتی” بهره می برد، که از یک ژیروسکوپ سه محوره در کنار شتاب سنج سه محوره تشکیل شده است.

بازی های ویتا، بر روی Vita Card عرضه می شوند، با این وجود، ویتا می تواند از درگاه کارت حافظه نیز استفاده کند. درگاه های USB و لوازم جانبی نیز دیگر چیزهایی هستند که به چشم میخورند. [The PS Vita will accept Wi-Fi and Bluetooth connections and the 3G model can connect to AT&T's 3G network] (قبلا ذکر شده بود که ویتا می تواند با دستگاه های Wi-Fi و بلوتوث ارتباط برقرار کند.) بازی ها همچنین می توانند از فروشگاه شبکه ی پلی استیشن خریداری و دانلود شوند.

دنیای بازی قبلا نگاهی به ویتا انداخته است!

اما … ویتا چگونه ارزیابی می شود؟ آیا مشخصات سخت افزاری خیره کننده و امکانات بی نهایت می تواند آن را به قله های فروش برساند؟ همواره دیده ایم که کنسول های سونی از رقیب وطنی خود یعنی نینتندو قوی تر هستند، اما هیچ گاه به فروش محصولات هم عصر نینتندو نرسیده اند. پس دلیل خرید یک ویتا چه میتواند باشد؟ (مترجم)

برای بار دیگر، در نیویورک به ویتا نگاهی انداختیم و جوانب را سنجیدیم. شباهت این دستگاه با PSP اصلی، بیش از هر چیز ما را شوک زده کرد.

ولی ما هنوز بر گفته های خود ایمان داریم، ساختار و فناوری ویتا می تواند مهم ترین وجه جداکننده ی آن از PSP باشد. البته همین موضوع می تواند بزرگترین شباهت آن ها هم باشد. صادقانه، پلی استیشن ویتا، در دستان شما یادآور PSP است. به نظر می رسد وضوح تصویر بالا رفته و اندازه ی آن بزرگتر شده است. باور کنید این دستگاه PSP 2 است با نامی دیگر. و مشخصا برای مخاطبی مشابه طراحی و ساخته شده است. [یعنی سونی همچنان همان طیفی که PSP خریده اند را هدف گرفته است.]

اخیرا با دمو های قابل بازی چند بازی مهم ویتا برخورد داشته ایم و از این بابت خوشحالیم. و این هم مشاهدات ما از ۴ عنوان بزرگ Vita

Uncharted: Golden Abyss:

ورود ویتا به دنیای آنچارتد، از همه نظر، به اندازه ی بازی های اصلی فرنچایز در صفحه ی نمایشگر بزرگ بر روی PS3 زیبا است، اما گیم پلی مقداری تغییر به خود دیده است تا تجربه ی کاملی از یک بازی کنسول دستی (قابل حمل) را به ارمغان بیاورد. در زمان محدودی که با بازی بودیم، واضح بود که این بازی میخواهد به عنوان یک عنوان آغازین (Lunch Title) همه ی کارکرد های حرکتی ویتا را به شما نشان دهد. شما می توانید از آنالوگ ها برای حرکت کردن استفاده کنید. یا برای زمانی که چالش های کمتری روبرویتان است از صفحه ی نمایش لمسی بهره ببرید. در یک نمای اسنایپر [در حالت دوربین از دید تک تیرانداز] شما می توانید با استفاده از صفحه ی لمسی زیرین دوربین را به جلو ببرید و به عقب بازگردانید.

Touch My Katamari:

فرنچایز Katamari نامکو بندای هم بسیار دوست داشتنی است و هم بسیار قدیمی. [البته بر خلاف تصورتان، نویسنده ی متن، ژاپنی تبار نیست. پس خیال نکنید از آن بازی هایی است که ژاپنی ها عاشقش هستند و غربی ها دوستش ندارند. شما دوست ندارید؟ مهم نیست، البته برای خودتان مهم است ولی به قول ارسطو: نظرهر کس محترم نیست، مگر برای خودش، تنها نظر مرجع برای دیگران قابل احترام است.] به هر حال، این اولین بازی کاتاماری قابل حملی است که می توانیم به یاد بیاوریم، همچنین خرسندیم که کنترل دو آنالوگه به بازیباز پیشنهاد می شود که ما را به یاد تجربه ی لذت بخشمان از این بازی بر روی PS2 می اندازد. در یک چینش جدید، می توانید توپ خود را به وسیله ی لمس صفحه به طور ممتد کنترل کنید و به اشیایی که به صورت تصادفی چیده می شوند بزنید (یا چیزی شبیه به آن- متاسفانه نویسنده اصلا خوب توصیف نکرده است.) مشخصا تا حد زیادی با بازی قبلی غرابت دارد.

FIFA:

فیفا بازی کردن به وسیله ی ویتا، تجربه ای است که قبلا دیده نشده است. انتخاب های بسیاری برای پاس دادن به وسیله ی ضربه زدن به صفحه نمایش پیش روی شماست که قطعا برای دقیق تر کردن هر چه بیشتر کنترل بر روی بازیکنان اعمال شده است. فیفا نیز تجربه ای شگفت انگیز است و به شما اجازه می دهد که نیروی خودتان را در میدان به نحو احسنت کاهش دهید. از لحاظ دیداری، بازی حیرت انگیز است و تفاوت های ظاهری آن با نسخه ی کنسول برادرزاده، بسیار جزئی است. [کفش بریده!]

Escape Plan:

یکی از بازی های مورد علاقه ی ما که در طول مراسم همیشه حواسمان معطوف آن بود، همین بازی است. “نقشه ی فرار” یک بازی معمایی است با شرکت دو کارکتر دوست داشنتی به نام های Laarg و Lil . بازیکنان باید از کنترل منحصر به فرد ویتا استفاده کنند تا این کارکترها از مسیری پر خطر و با چاله ها و تله های مرگ آور [مرگ؟] عبور دهند. به نظر میرسد تازه ترین تجربه ی هر گیمری می تواند این بازی باشد. چون در هیچ دستگاه و بازی دیگری چنین گیم پلی ای مشاهده نکرده ایم. (مترجم)

ما به زودی چیزهای دیگری از ویتا به دست می آوریم (در جریان CES 2012) و با شما در میان خواهیم گذاشت. اما به هر حال نقد و بررسی کامل ویتا باشد برای زمان عرضه ی نسخه ی امریکایی آن که سه ماهه ی اول ۲۰۱۲ به بازار خواهد آمد. [اگر عمری باقی باشد.]

نکات مثبت:

 • صفحه ی نمایش OLED
 • در دست گرفتن آن راحت به نظر می رسد.
 • حساسیت و دقت عمل صفحه های لمیس بسیار بالاست.
 • گرافیک خفن.
 • عمر خوب باتری، نسبت به عملکرد دستگاه و با توجه به بازی در حرکت (on-the-go gaming)

نکات منفی:

 • بازی های PSone هنوز قابل اجرا نیستند.
 • بازی های PSP که من خریداری کرده ام در منوی PSN نمایش داده نمی شوند. (ممکن است به خاطر عرضه نشدن نسخه ی US دستگاه باشد، چون بازی ها نیز US هستند)
 • آن چه که در مورد هماهنگی کنسول با PS3 وعده شده بود محقق نشده است و به نظر میرسد همان قابلیت های PSP را داراست. (از PSP نمیشود به عنوان کنترلر PS3 استفاده کرد، ظاهرا ویتا هم همین گونه است.)
ارسال توسط رضا توکلی
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۰
بازی BINARY DOMAIN که قرار بود در روز ولنتاین یعنی ۱۴ فوریه عرضه شود به تعویق افتاد.

تاریخ انتشار این بازی در ۲۸ فوریه در امریکای شمالی برای PS3 و XBOX اعلام شد اما تاریخ انتشار ان در اروپا هنوز نا مشخص است.

binary

BINARY DOMAIN در سال ۲۰۸۰ در توکیو اتفاق می افتد زمانی که انسان ها با روبات ها در جنگند. در این بازی شما کنترل مردی صلح طلب را بر عهده میگیرید که می خواهد دوباره کنترل شهر را به دست بگیرد. اگر چه صلح طلب ها جنگ خود را علیه روبات ها ادامه می دهند به این فکر میکنند که به هر حال ان ها دارند تبدیل به روبات می شوند یا برعکس روبات ها دارند تبدیل به انسان میشوند. این بازی اخرین پروژه ی TASHIHIRO NAGOSHI است که به خاطر دو اثر YAKUZA و SUPER MONKEY مشهور است.
ارسال توسط رضا توکلی
آخرین مطالب

اسلایدر